Afla aici programul Sfintelor Slujbe

Stiri

Cuvânt la Intrarea Domnului în Ierusalim. De ce Mântuitorul a intrat călare pe mânzul asinei? Despre smerenie și feciorie. Despre comportamentul din Biserică – Ierusalimul pământesc (21 aprilie 2019)

Împreună slujire cu Pr. Conf. Univ Dr. Cristian Sonea, prodecanul Facultății de Teologie Ortodoxă din Cluj-Napoca (07 aprilie 2019)

În Duminica a 4-a din Postul Mare, Pr. Conf. Univ. Dr. Cristian Sonea a participat împreună cu familia la Sf. Liturghie în biserica noastră. Cu această ocazie a rostit un înălțător cuvânt de învățătură și a îndemnat credincioșii să se bucure și să prețuiască comoara Bisericii noastre, pe Domnul Iisus Hristos și credința ortodoxă.   […]

Vizită pastorală în parohia noastră a Preasfinţitului Părinte TIMOTEI Sătmăreanul, Arhiereu vicar al Episcopiei Maramureșului și Sătmarului

Joi, 04 aprilie 2019, Preasfinţitul Părinte TIMOTEI Sătmăreanul, Arhiereu vicar al Episcopiei Maramureșului și Sătmarului a efectuat o vizită pastorală în parohia noastră. Preasfinția Sa a apreciat întreaga activitate edilitar-gospodărească și pastoral-misionară a acestei parohii și în mod deosebit biserica nouă cu hramul „Înălțarea Domnului”.

See all our news