Afla aici programul Sfintelor Slujbe

Stiri

Cuvânt la Schimbarea la Față (06 august 2019). Mulți dintre creștini nu Îl mai iubesc cu adevărat pe Dumnezeu și de aceea nu se mai bucură împreună cu Dumnezeu!

Cuvânt la vindecarea slugii sutașului. Un păgân ne dă o lecție de credință și de smerenie. La mulți dintre creștini nu mai găsim aceste virtuți (14.07.2019)

Pelerinaj în BUCOVINA (18-20 iunie 2019)

În 18-20 iunie 2019 un grup de 45 de copii și 10 preoți și profesori din Tg. Lăpuș au făcut un pelerinaj la mai multe mănăstiri. Au fost vizitate mănăstirile Piatra Fântânele, Moldovița, Sucevița, Putna, Dragomirna, Neamț și Durău. În plus participanții s-au bucurat de Cetatea de Scaun a Sucevei, de locurile copilăriei marelui povestitor […]

See all our news