Album

Posted on Posted in evenimente
PELERINAJ
 
       Sâmbãtã 27 septembrie 2008 Parohia Ortodoxa “Înãltarea Domnului” din Tg. Lãpus în colaborare cu Parohia Ortodoxã “Sf. Arh. Mihail si Gavril” din Tg. Lapus au organizat un pelerinaj la mãnãstirea Bârsana, la mãnãstirea Sãpânta , la cimitirul vesel de la Sãpânta si o vizitã la Memorialul Durerii de la Sighet. Pelerinajul este o recompensã pentru copiii si cadrele didactice care au participat la Concursul pe teme religioase “De la Înviere la Înãltare” ( 17 mai 2008, Tg. Lãpus ).        
       Pelerinajul a fost condus de cãtre Pr. Florin Stan împreunã cu Prof Mariana Pop, organizatoarea evenimentului, cadrele didactice care au însotit copiii si de doamna directoare Otilia Paina. Amintim faptul cã au fost prezenti copii de la urmãtoarele scoli:
               Grupul Scolar Tg.Lapus , prof.Mariana Pop
               Scoala Rohia, prof.Ioan Sleam
               Scoala Lapus, prof. Reghina Tomai
               Scoala de Arte si  Meserii Baiut, înv.Tosia Mut
               Scoala Suciu de Sus, prof.Valeria Pop
               Scoala Grosii Tiblesului, prof.Adriana Gherman Iluc
               Scoala Razoare
       Elevii au fost foarte încântati de aceasta activitate, au spus ca au avut de câstigat, ca au putut lega noi prietenii, ca nu vor uita ceea ce au învatat.